• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 731 Görüntülenme

Sivilcelere karşı domates maskesi!

Sivilce birçok kişinin rahatsız olduğu bir problemdir. Siz de sivilcelerinizden rahatsız oluyor ve onlardan kurtulmak istiyorsanız domates maskesini deneyebilirsiniz. Bu maskeyi nasıl hazırlayıp uygulayacaksınız, öğrenelim.

Domatesi kesin ve yüzünüzün her tarafına sürün. 10 dakika kadar bekletin ki tüm derinize işlesin. Sonra yüzünüzü durulayın.

Bir kabın içinde bir domatesi iyice ezin. Üç yemek kaşığı süt ile bir bardak yulaf ezmesini karıştırın. Bunu ezdiğiniz domatesin içine ekledikten sonra blendırdan geçirin. Yüzünüzü temizledikten sonra bu karışımı yüzünüze yedirin. 45 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Bir yemek kaşığı domates suyuna dört damla limon sıkın. Bu karışımı bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Yüzünüze yuvarlak hareketler ile masaj yapın. Cildinizin karışımı emmesi için 15 dakika kadar bekleyin. Ardından soğuk su ile durulayın.

Domates suyu ile salatalık suyunu karıştırın. Bu karışımı masaj yaparak yüzünüze yedirin. 15 dakika bekleyin ve durulayın. Yağlı ciltler için etkili bir maskedir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar