• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 781 Görüntülenme

Skype ile video mesajlaşma artık ücretsiz

Skype’ın beta olarak yayına aldığı video mesajlaşma özelliğinde bazı düzenlemeler yapan Microsoft, böylece Skype’ın video mesajlaşma özelliğini  Windows 8, Mac, iOS ve Android platformlarında artık ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Ancak Windows Phone kullanıcılarının  biraz daha beklemesi gerekecek..Skype’ın video mesaj uygulaması hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak çalışabiliyor. Video mesaj gönderilen kullanıcı çevrimdışı olsa bile video cihazına iletilecek. Bu uygulama ile Skype kullanıcıları birbirlerine 3 dakikaya kadar kaydettikleri videoları gönderebilecek. Windows 8, Mac, iPhone, Android, Blackberry platformlarında sorunsuz çalışan video mesaj uygulaması Windows Phone’larda şu an için aktif değil. Windows Phone kullanıcıları videoları alıp görüntüleyebiliyor ama video gönderimi yapamıyor. Microsoft ise yakın zamanda uygulamanın Windows Phone’larda da aynı şekilde aktif olacağını ifade ediyor.

Skype Video mesajlaşma özelliği Android ve iOS telefonlarda ön taraftaki kamera ile bağlantılı çalışıyor. Video gönderilen kişi çevrimiçi ya da çevrimdışı olsa da videolar Skype’ın konuşma penceresinde çıkıyor. Mac kullanıcıları da aynı şekilde video mesajlaşma uygulamasından faydalanıyor. Mac kullanıcıları ayrıca bu videoları MP4 formatında bilgisayarlarına da yükleyebiliyorlar.

Uygulamanın Şubat ayında yayımlanan beta sürümünde 20 video mesaj ücretsiz gönderilebiliyordu. Bugünden itibaren yayınlanan sürümü ile betadan çıkan Skype video mesajlaşma özelliği, tüm kullanıcılar için sınırsız ve ücretsiz hale geldi. Skype’ın kendi resmi blogunda da açıkladığı bu uygulamanın amacı yoğun programlar ve aradaki mesafeler yüzünden bir araya gelemeyen insanları video mesaj aracılığıyla buluşturmak.
Microsoft’un Skype’ı aldığından beri yaptığı en büyük yenilik olarak görülen Skype video mesajlaşma özelliği, diğer mesajlaşma platformlarını nasıl etkileyecek bilinmez ama video içeriğin sosyal paylaşımlarda olduğu kadar internet kullanıcıları arasındaki mesajlaşmalarda da daha çok önem kazanacağı bir gerçek. Vine’ın önlenemeyen yükselişi, Instagram’a video özelliği gelecek haberleri derken Skype mesajlaşmalarına da videonun eklenmesi video içeriğin sanal hayatımıza nasıl entegre olduğunun da bir göstergesidir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar