• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 819 Görüntülenme

Tedavi edici on muhteşem çay

Mutfağınıza bir bitki çayları dolabı yerleştirmek istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, aşağıda on muhteşem çayı dikkate alabilirsiniz. Bunların bir kısmı geleneksel şifalı bitkilerden bir kısmı da moderndir. Bunun yanı sıra bunlar, bitkilerin kök, çiçek, yaprak, meyve, diğer bir deyişle tüm parçalarından oluşan geniş kapsamlı çaylardır. Bir sürü rahatsızlığı tedavi edip sisteminizi düzenlemenizi ve hastalıklara karşı direncinizi artıracaktır.

Astragalus (Geven): Bağışıklık sisteminizi onaran aminoasit zengini köklerden yapılmış bir çaydır ve dirençli olmanızı sağlar. Aynı zamanda diğer çayların tadını zenginleştirmek içinde kullanılabilir.

Papatya:  Çiçeklerden yapılmış olup geceleyin rahatlamanızı sağlar. Karın ağrılarını geçirir, sinirlerinizi gevşetip uyumanızı kolaylaştırır ve E. Coli bakterilerine karşı koyar.

Kızılcık: C, B-kompleksi vitaminleri, demir ve kalsiyum gibi stres önleyici besinler içeren yemiş çayıdır. İdrar borusu, mesane ve böbrekleri de temizler.

Karahindiba: Karaciğerinizi güçlendiren ve toksinleri temizleyen kök veya yapraktan yapılmış bir çaydır. İçerdiği potasyumla elektrolit dengesini koruyan doğal bir diüretiktir  (idrar sökücü).

Ekinezya: Soğuk algınlığı, grip, enfeksiyon, beze oluşumu ve kan toplamasına iyi gelen kökten yapılan bir çaydır.

Göz otu:  Bilgisayar çağı için mükemmel bir çay. Bitkinin bütünü göz yorgunluğunu giderir, ruhunuzu canlandırır, kafanızı rahatlatır ve sakinleştirir. Bu yüzden ofiste geç saatlerde yapılan toplantılar için fevkalade bir çaydır.

Nane: Her şeyi tedavi edici olarak da bilinen nane çayı anında enerji sağlar. Yine bitkinin tümü acıları, baş ağrısını ve tansiyonu azaltır. Uuzn mesafeli yolcukluklarda yanınıza alabileceğiniz harika bir çaydır. Uyutmadan stresinizi azaltır.

Sinir otu: Kanı toksinlerden arındıran bu yaprak çayı, mukozalar için dekonjestandır (tıkanıklık giderici). Zehirlenme gibi acil durumlar için el altında bulunması gereken muhteşem bir çaydır. Yaraları temizlemek için sinir otu antiseptik veya kompres olarak kullanılabilir.

Çay Toniği: Yaşamsal enerji sağlayarak tüm vücudunuzu canlandırmak içindir.

Doğu Tonikleri: Ginseng ve Dong Quati kökleri

Batı Tonikleri: Adaçayı yaprakları ve biberiyenin tüm kısımları.

Güney Amerika Tonikleri: Suma kökü, Yerba mate yaprakları.

Ve Onuncu Çay: Özel ihtiyaçlarınıza göre hazırladığınız modern mutfağınıza ekleyebileceğiniz çay olacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar