• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 636 Görüntülenme

Telefonunuz laboratuvarınız olsun

Telefonunuz laboratuvarınız olsun

Telefonunuz laboratuvarınız olsun

Artık hemen hemen hepimizin cebinde yer alan akıllı telefonlarda birçok işlevsel algılayıcı var. Işık, ses, titreşim ve cihazınızın modeline göre bunların üzerine ekleyebileceğiniz daha pek çok şey bulunuyor. Google da kullanıcıları düşünmüş olacak ki bu konuda demiş ki “madem cep telefonları çevremizde olan biten bu kadar çok şeyin farkında, neden bunları küçük birer araştırma laboratuvarına dönüştürmeyelim”? Bu fikirden hareketle akıllı telefonunuz üzerinden deneyler yapabileceğiniz Science Journal adlı bir uygulama yayımlamış. Google’ın Science Journal uygulaması, akıllı telefonunuzu etkileşimli bir laboratuvara dönüştürmenize yardımcı oluyor.

Telefonunuz laboratuvarınız olsun

Cebinizdeki akıllı cihazınız üzerinden deneyler yapabileceğiniz Science Journal adlı bu uygulama sayesinde  telefonunuz laboratuvarınız oluyor.Nasıl mı?  Uygulamayı yüklediğinizde bulunduğunuz ortamdaki ışık ve ses yoğunluğundan cihazın hareket ivmesine kadar pek çok parametreyi ses ve grafikler eşliğinde canlı olarak kayıt edebiliyorsunuz. Bununla birlikte bir de sisteme uyumlu deney setleriyle bir araya getirirseniz değmesinler keyfinize.
Konuya dair detaylı bilgi edinmek ve uygulamayı indirmek için; makingscience.withgoogle.com/science-journal web adresini ziyaret edebilirsiniz.
Google’ın Science Journal uygulaması sayesinde, akıllı telefonunuzu etkileşimli bir laboratuvara dönüştürmenize yardımcı oluyor.

Telefonunuz laboratuvarınız olsun

Telefonunuz laboratuvarınız olsun

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar