• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1339 Görüntülenme

Teog Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk TEOG sınavı geçtiğimiz Çarşamba ve Perşembe günleri yapıldı. Türkiye’nin kar altında kaldığı günlere denk gelen TEOG Sınavında pek çok öğrenci zor şartlar altında sınava girdi.

Bu sene ikinci kez yapılan TEOG sınavında öğrenciler daha bilinçli bir şekilde hazırlandılar ve girdiler. İlk oturumda Türkçe, Matematik ve Din Kültürü, 2. oturumda ise Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve İngilizce sınavları yapıldı.

Sınav sonunda öğrencilerin ve eğitimcilerin ortak kanaati bu seneki TEOG sınavının orta zorlukta bir sınav olduğu yönündeydi.

Öğrencinin hangi liseye gideceğinin belirleneceği TEOG sınav sonuçlarının yaklaşık 1,5 ay sonra yani Ocak ayının başında açıklanması bekleniyor. Geçtiğimiz sene göz önünde bulundurulursa tahminlerde yanılınmayacaktır. Çünkü geçen sene TEOG sonuçları 5-10 Ocak tarihleri arasında açıklanmıştı.

TEOG puan hesaplamaları nasıl yapılıyor?

Anadolu ve fen liseleri başta olmak üzere devlet liselerine girişte Yerleştirmeye Esas Puan-YEP, esas alınacak. YEP hesaplamasında öğrencinin 6,7 ve 8’nci sınıf Yılsonu Başarı Puanları ile 8. Sınıf Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı toplanarak, elde edilen toplan puan ikiye bölünecek. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar