• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 898 Görüntülenme

Twitter otomatik video oynatma özelliği

Bir süre önce popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook otomatik video oynatma özelliğini uygulamaya sokmuştu. Bu özellik Facebook’un ardından Twitter’a da geldi. Otomatik video oynatma özelliği sayesinde Twitter akışında gördüğünüz her video otomatik olarak çalışacak ve videoya dokunduğunuz zaman sesler devreye girecek.

Twitter’ın resmi sayfasından verilen bilgiye göre, otomatik video oynatma özelliği sosyal paylaşım sitesinin web ve iOS versiyonları için uygulamaya sokuldu. Artık Twitter’da doğal videolar, vine videoları ve gifler otomatik olarak çalışacak ve dokunduğunuz anda seslerini duyacaksınız. Bunun dışında ekranı yana yatırdığınız zaman videonun otomatik olarak sesli bir şekilde tam ekranda başladığını göreceksiniz. Twitter’ın bu özelliği yakında Android için de gelecek.

Ancak hatırlatmamız gereken bir şey var ki bu özelliği kapatmazsanız kısa zamanda veri paketinizin bitmesine neden olabilirsiniz. Twitter’da da Facebook’ta olduğu gibi otomatik video oynatma özelliğini kapatmanız mümkün.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar