• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1348 Görüntülenme

Twitter’da 140 karakter sınırı genişletiliyor

Twitter'da 140 karakter sınırı genişletiliyor

Twitter’da 140 karakter sınırı genişletilecek..

Sosyal medyanın devlerinden biri Twitter, çok yakında 140 karakterlik tweetlerde büyük bir değişikliğe gidecek ve artık tweette bulunan bazı ekler karakter olarak sayılmayacak. Buna göre Twitter, artık tweetlerde fotoğraf, GIF, video, anket gibi şeyleri karakter olarak saymayacak. Buna ilave olarak ayrıyeten yapılan alıntılarda 140 karakter sınırı içerisinde yer almayacak. Bunun gibi yeni uygulamalarla birlikte kullanıcılara bir esneklik de sağlayacak.Twitter kullanıcıları için geri sayım başladı.
Twitter şirketi ilk olarak fotoğrafları, videoları ve anketleri 140 karaktere dahil etmeyeceğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Fakat bu yenilikle ilgili herhangi bir tarih verilmemişti. Basın sözcüsü de net bir açıklama yapmadı.

Twitter’da 140 karakter sınırı genişletiliyor.

Şirketin CEO’su Jack Dorsey geçtiğimiz Mayıs ayında  twitter’da 140 karakter sınırının etkileyiciğini artırmak istediklerini ve bu özelliğin gelmesi için epey heyecanlı olduğunu açıklamıştı. Twitter, artık tweetlerde fotoğraf, GIF, video, anketve benzeri şeyleri karakter olarak saymayacak. Buna ek olarak ayrıca yapılan alıntılarda 140 karakter sınırı içinde yer almayacak. Bunun gibi yeni uygulamalarla birlikte kullanıcılara bir esneklik de sağlayacak. Artık önümüzdeki günlerden itibaren çeşitli medya ekleri kullanıcılar için 140 karakter içerisinde yer almayacak olması oldukça sevindirici. Bununla beraber birine cevap olarak attığınız tweetlerde yer alan kullanıcı isimleri de karakter sınırına girmeyecek. Twitter’daki 140 karakter sınırı genişliyor. Çeşitli medya ekleri 140 karakter içerisinde yer almayacak olması kullanıcılar için oldukça sevindirici bir haber.

Twitter’da 140 karakter sınırı genişletiliyor

Twitter’da 140 karakter sınırı

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar