• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 784 Görüntülenme

Twitterda Neden Az Takipçiniz Var?

Kişilerin 140 karakterle düşünceleriniz anlattıkları bir sosyal ağ olan Twitter gün geçtikçe gelişiyor ve yaygınlaşıyor. Twitter\’da az takipçiniz olmasından şikateçiyseniz ve takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız aşağıda okuyacaklarınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Bir kişi sizi takip edip etmeyeceğine öncelikle profilinize bakarak karar verir. Bu nedenle ilk önce profilinizi düzenleyerek işe başlayın. Twitter\’ın default resmi olan yumurtadan mutlaka kurtulun ve bunun yerine yeni bir resim ekleyin. İsminize özen gösterin. Kendinizle ilgili kullanacağınız takma isimler sizin ciddiye alınmamanıza neden olabilir bu nedenle kendi isminizi kullanın. Profilinize kendinizi anlatan kısa bir metin yazın. Bu yazının okunaklı olmasına dikkat edin.

Takip ettiğiniz kişi sayısı sizi takip edenlerin sayısından oldukça fazlaysa bu sizi takip edilesi bir profil yapmaz. Bu nedenle bu sayıları dengede tutmaya dikkat edin. Çok takipçiye sahip olmanın bir yolu da Twitter\’daki hastagleri takip edip bunları kullandığınız tweetler atmaktır.

Tweetlerinizi 3. bir kişinin ağzından yazmayın. Ayrıca çok fazla tweet atmak da insanların sizi takip etmesine engel olabilir. Çünkü timeline\’larının sizin tweetlerinizle dolmasını istemeyebilirler. Ayrıca Twitter hesabınızı robotlardan uzak tutun ve “şu kadar kişi beni takip etmeyi bıraktı via@” gibi otomatik tweetlerden kaçının. Ayrıca DM spam göndermekten de kaçının. Çünkü bu durumda kullanıcılar sizi takip etmek istemeyebilirler.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar