• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 944 Görüntülenme

Ufak dokunuşlarla ev dekorasyonu

Ufak dokunuşlarla kendi tarzınızı yakalayın. Evinizin dekorasyonunu tamamlayan aksesuarlar tarzınızı yansıtır. Evinize uygun samimi ve şık detaylar yakalamak ise elinizde…Dekorasyon tamamlayıcısı olarak tanımlanan aksesuarlar bir yandan mekana doygunluk katarken bir yandan da ev sahiplerinin yaşam tarzına  dair ipuçları sunar. Biz de dekorasyonda başarılı bir sonuç için aksesuar seçerken göz önünde bulundurmanız gereken unsurları ele aldık.

Mekanın Stili

Mobilyalar, desenler, renkler bütün halinde mekana bir stil kazandırır. Mevcut stili analiz etmek aksesuar seçimi için iyi bir başlangıç olur. Mekana klasik ve modern gibi kolay ayrışan bir stil hakim olabileceği gibi ev sahibinin zevkleri biraz daha karma bir görüntü oluşturmuş da olabilir. Her iki durumda da eksesuarlar stlle uyumlu olmalı ve onu kuvvetlendirmelidir.

Kişisellik

Aksesuar seçerken moda olan ve herkes tarafından beğenilen objeler yerine, kendinize yakın  hissettiğiniz ve sizi en iyi yansıtan parçalara yönelmeniz doğru olur. Birçok parçadan oluşan setler yerine kendi kombinlerinizi oluşturarak evinizi detaylarıyla  farklı hale getirebilirsiniz.

Yoğunluk

Aksesuarları hem sayıca hemde renk ve boyut gibi birçok açıdan  mekanı dengeli bir şekilde yoğunlaştıracak şekilde seçmelisiniz. Birçok rengin kullanıldığı bir mekanın daha sade aksesuarlarla tamamlanmaya ihtiyacı olacaktır. Renk ve desen yoksunu mekanlarda ise aksesuarlar daha fazla rol üstlenebilir.

Büyük Parçalar

Önce büyük parçalara karar verip yerleştirin. İlk bakışta dikkati büyük parçaların çekeceğini unutmayın. Küçük objeleri ise gereken sayı ve çeşitte serpiştirin. Gruplama adına kullanılan gerektiğinden fazla sayıda parçaların kalabalık ve yorucu bir görüntüye sebep olacağını unutmayın.

Eviniz sizden başka eşiniz ve çocuklarınız için de bir yaşam alanıdır. Aksesuarları seçerken onların günlük faaliyetlerinin kısıtlanmayacağından emin olun. Yemek masasını aynı zamanda çalışma masası olarak kullananların varsa üzerine mümkün olduğunca az sayıda aksesuar koymalarında yarar var.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar