• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 708 Görüntülenme

Üniversite öğrencilerine zorunlu yaşam dersi

Ankara Hacettepe\’de üniversite öğrencilerinin akademik ve sosyal hayatlarında daha başarılı olmalarına katkıda bulunmak için \’\’Üniversite Yaşamı\’\’ dersinin verileceği duyuruldu. Birkaç gün önce başlayan ilk dersle beraber program 14 hafta sürecek. Dersin hocası da Nasuh Mahruki. Ünlü dağcı Mahruki, gençlere “Kendi Everestlerine Tırmanmaları” hakkında deneyimlerini aktaracak.

Bu eğitim sürecinde öğrenciler, konserlerden tiyatro oyunlarına,  basketbol maçlarına ve müze gezilerine kadar birçok faaliyete katılma imkanı bulacak. Hacettepe üniversitesi tarafından yapılan açıklamada dersle ilgili ile aşağıdaki bilgiler verildi:

“Bu yıl pilot bir uygulamayla Hacettepe Üniversitesi\’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ve Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin katılacağı ders,zorunlu dersler kapsamında değerlendirilecek. Okul bünyesindeki kulüplerinin faaliyetleri ile desteklenecek. Üniversite Yaşamı dersinin notu ise öğrencinin katıldığı çalışmalarda aldığı puanlarla belirlenecektir.”

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar