• 12 ay önce
  • 0 Yorum
  • 516 Görüntülenme

Unutkanlığa ve Alzheimer’a karşı havuç

Unutkanlığa ve Alzheimer’a karşı havuç

Unutkanlığa ve Alzheimer’a karşı havuç

Vücuda sayısız faydası olan havuç bol miktarda A vitamini içerir. Aynı zamanda cilde temizlik verir ve gözlerin sağlklı kalmasını sağlar. Mide ve yemek borusunda yanmaya, unutkanlığa ve Alzheimer’e karşı önleyici, durdurucu ve tedavi edici, algılamayı güçlendirici, akciğer ve deri kanserini, kalp krizini önleyici, migrene ve kronik baş ağrısına karşı (özellikle havuç suyu) bulunmaz bir nimettir. Ancak gereğinden fazla tüketilirse havuca rengini kazandıran karoten pigmenti nedeni ile vücut rengi sarıya dönebilir. Havuç ve havuç suyu tüketimi kesildikten sonra vücut tekrar aynı rengine döner. Böbrek ve şeker hastası olan kişiler havuç tüketiminde daha dikkatli olmalıdır.

Unutkanlığa ve Alzheimer’a karşı havuç yiyin..

Havuca ayrıcalık katan diğer birkaç özelliğini de aşağıda belirteyim; Unutkanlığınız başladıysa, onun taze sıkılmış suyunu kür şeklinde uyguladığınızda, unutkanlığınızın ortadan kalktığını ve algılama gücünüzdeki artışı görebilirsiniz. Tüm bunların yanında havuç ayrıca;

Unutkanlığa ve Alzheimer'a karşı havuçErken bunamaya karşı önleyici olduğu gibi Alzheimer hastalığına karşı da kalkan görevi görürür. Kalp krizini engeller,
*Deri ve akciğer kanseri
*Kronik baş ağrısına da iyi gelir. Unutmayınız ki, sonradan ortaya çıkan hiçbir hastalık çaresiz değildir. Sonradan kazanılmış olan hastalıkların hemen hepsi önlenebilir. Önlemek ve korunmak insanın kendi elindedir. Bu nedenle bol bol avuç tüketin.

Havuç bol miktarda A vitamini içerir, cilde temizlik verir ve gözlerin sıhhatli kalmasını sağlar. Mide ve yemek borusunda yanmaya, unutkanlığa ve Alzheimer’e karşı önleyici, durdurucu ve tedavi edici, algılamayı güçlendirici, akciğer ve deri kanserini, kalp krizini önleyici, migrene ve kronik baş ağrısına karşı  bulunmaz bir nimettir.

Unutkanlığa ve Alzheimer'a karşı havuç

Unutkanlığa ve Alzheimer’a karşı havuç

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar