• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 787 Görüntülenme

Vertigo hastalığı nedir belirtileri nelerdir

Vertigo hastalığı

Vertigo hastalığı nedir belirtileri nelerdir
Şimdi gelelim çok önemli bir hastalığa. Denge bozukluğu ile kendini göstermeye başlayan Vertigo, tedavi edilmez ise hastayı yataktan kalkamayacak kadar kötü hallere getirebilir. Gün içerisinde sıklıklarla başınız dönüyor veya ritim bozuklukları yaşıyorsanız, sizin de vertigo hastası olma ihtimaliniz var. Her yaşta görülebilen bu hastalık, ciddiye alınmaz ve tedaviye doğru adım atılmaz ise, iş hayatınız ve sosyal hayatınızı yaşanamaz hale getirebilen bir hastalık haline dönüşebilmektedir. Vertigoya neden olan hastalıkların birçok cinsi varken bunlarla beraber hastalığa eşlik edebilen bazı belirtiler de vardır.

Vertigo hastalığı  Belirtileri

Şimdi gelelim bu belirtilerin neler olduğuna, kulak çınlaması, bulantı olması, kusma, terleme, görme bozuklukları, işitme kaybı, veya vertigo bir hastalığa enfeksiyon şeklinde bağlı ise ateş, halsizlik gibi çeşitli enfeksiyonlar olma ihtimali yüksektir. Vertigo bir hastalık değildir, aksine hastalık belirtisidir. Bunu söyleyenler kimler dendiği zaman ise, ünlü bir hastane de görev yapmakta olan
Doktor, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Kenan Bıkcı’dır. Toplumlarda çok sıklıkla görülen hastalık hakkında bilgi veren doktorumuz şunları bizlere söyleyerek bizleri de aydınlatmış oldu. Vertigonun hafif bir baş dönmesi ile başlayıp bununla beraber ilerleyen dengesiz hissinden başlayıp çok şiddetli ve hastayı yataktan kaldıramayacak kadar şiddetli bir şekilde geniş yelpazede klinik görüntülere yol açabileceğini söyledi. Vertigo olup olmadığınızı kanıtlamak için çok basit bir test yapabilir, ve bu kuşkudan çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ayağa kalkın ve kendi etrafınızda 2-3 dakika dönün bundan sonra etrafınızdaki objelere veya herhangi bir şeye bakın hızlı bir şekilde bunlar dönmeye başladıysa ve bununla beraber kendinizi çok kötü hissediyorsanız sizde de vertigo olduğunu buradan üzülerek söylemekteyiz. Ama üzülmeyin sizlere de söylemiş olduğumuz gibi vertigo bir hastalık değildir. Vertigo hastalığı kesinlikle bir hastalık belirtisidir. Şimdi gelelim en önemli konumuz olan doktora başvurma konusuna. Ne zaman doktora başvurulmalı, boş sebeplerden doktora gitmemelisiniz. Günde sıklıklarla başınız dönüyor ve belirli aralıklar ile günlük ritminizde bozukluklar oluşuyorsa bu durumu geciktirmeden hemen bir doktora görünmenizde fayda var.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar