• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1086 Görüntülenme

Vücudunuza göre etek seçimi

Vücudunuza göre etek seçmeyi bilmiyorsanız işte size bazı tüyolar.. Bu sezon, eteklerin akımı altında ancak  en önemli detay  hem size yakışanı hem de yaşam stilinize uyanı seçmek. Bakışlarımızı hangi mağazaya çevirsek rengarenk, farklı modellerde  pek çok etekle karşılaşıyoruz. Diz altı, diz boyu, yırtmaçlı,bol, pileli ve likralı. Kumaşlar ve desenler kadar modeller de bir o kadar çeşitli. Bu durumda doğal olarak karar vermekte zorlanıyor insan.

Kadınların etek seçiminde vücuduna göre seçimin dışında hayat tarzlarına göre de seçim yapmaları doğru olur. Herkes karakterini ve hayat tarzını yansıtarak kendi tarzını ortaya çıkarabilir.

İşte İş kadınlarına öneriler: Özellikle masa başında çalışan kadınlar klasik tarz etekleri tercih ederler. Bunlar düz dar kesim olabileceği gibi pileli, yırtmaçlı kesimler de olabiliyor. Çok fazla hareket etmediklerinden dolayı, doğal dokulu ve likralı kumaşlar tercih nedeni olur. Devamlı hareket halinde olanlar için de, hem şıklık hem rahatlık açısından, bu senenin trendi olan kloş, dizaltı boyundaki etekler, valonlu çingene etekleri ve çan tarzı etekler oldukça uygun olur.

İnce belli kadınlara çan etekler

İnce belli olmak elbette her kadının hayalidir. Ama bazı kadınların beli oldukça ince, basen kısımları ise bele oranla daha geniş olabiliyor. Böyle durumlarda dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmaz. Çok ince belli, baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inen etekler öneriyor.

Kısa boylulara  kısa etekler

Kilolu ve kısa boylu bayanlara etek boyu kısa etekler giymeleri tavsiye edilir. En fazla dizde biten etek boyları tercih edilmelidir, çünkü uzun etekler boyu daha kısa gösterir.

Zayıf ve  kısa boylu kadınlara da etek boyu kısa etekler yakışır. Fakat modeller üzerinde  farklı alternatifler kullanılabilinir. Çünkü bu tip kadınlar farklı modelleri rahatlıkla taşıyabilirler.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar