• 5 ay önce
  • 0 Yorum
  • 363 Görüntülenme

Vücudunuzu dışarıya hazırlayın!..

Vücudunuzu dışarıya hazırlayın!..

Vücudunuzu dışarıya hazırlayın

Egzersizlerinizi dış mekana taşımak ister misiniz? 60 günlük yapacağınız bir plan, vücudunuzu yalnızca iki ayda güçlendirecek. Öncelikle her yerde yapılabilecek egzersizlerle vücudunuzun gücü, kasları ve yetenekleri geliştirecek. Bir taraftan güneşin tadını çıkarırken bir taraftan hoş bir egzersiz yapmak…

Vücudunuzu dışarıya hazırlayın!..Açık havada egzersiz yapmak gibisi yok! Oldukça heyecan verici değil mi? Hem zaman kazandırıcı hem de sıkılaşmak için mükemmel bir yöntem. Tabii faydaları bununla bitmiyor. Araştırmalara göre doğayla iç içe egzersiz yapmak aslında zihnimiz için de çok yararlı.

Açık havada egzersiz yapmanın faydaları

Bilim alanında mental terapinin harika bir yolu olarak görülen doğa egzersizlerinin aynı zamanda kan basıncını ve parasempatik etkinliği azalttığı ortaya çıktı. Yapılan bir değerlendirmeye göre net sonuçlar arasında kendine güvenin, hevesin, zevkin ve canlılığın artması, ayrıca daha düşük depresyon, gerginlik ve yorgunluk seviyeleri de yer alıyor.

Vücudunuzu dışarıya hazırlayın

Dışarıda egzersiz yapmanın mental sağlığa inanılmaz bir etkisi var. Ayrıca formu arttırıyor, modu yükseltiyor ve yalnızca 30 dakikada günlük ihtiyaç duyulan D vitamininin neredeyse tamamını sağlıyor. Daha iyi bir vücut yaratmak mı istiyorsunuz? O zaman taban formunuzu geliştirecek bir spor planına ihtiyacınız var. Açık havada spor yapmak kapalı alana kıyasla çok daha farklıdır. Açık hava sizi daha çabuk yorar ve bir şeyleri hızlıca halletmek daha zordur.

Vücudunuzu dışarıya hazırlayın!..

Vücudunuzu dışarıya hazırlayın!..

Health and Fitness

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar