• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 786 Görüntülenme

Vücut diline dikkat edin

İki çeşit vücut dili vardır: vücudunuzun söylemeye çalıştıkları ve sizin vücudunuzla başkalarına söyledikleriniz. Kızmak üzere olduğunuzda vücudunuzun verdiği işaretleri düşünün. Geriliyor musunuz? Mideniz bulanıyor mu? Nefesiniz hızlanıyor mu? Seyirme veya tik var mı?  Bu işaretlerin hepsi birisinin kızmak üzere olduğunu gösterir. Eğer işaretlerinizi belirlemekte zorlanıyorsanız güvendiğiniz birine, sinirlendiğinizde vücudunuzda herhangi bir değişiklik fark edip etmediğini sorun.

Vücut işaretlerinin bir kere farkına vardığınız zaman kendinizle konuşarak bu  süreci durdurabilir, aşağıda verilen örnekleri kullanabilirsiniz. Örneğin vücudunuzun gerildiğini  hissediyorsanız, kendinize rahatlamanızı söyleyebilir, derin nefes alabilirsiniz.

Vücut dilinin diğer yönü, kızdığınızda ya da kızmak üzere olduğunuzda takındığınız yüz ifadeleri, vücut duruşu, el kol hareketleri ve ses tonundan oluşur. Güvendiğiniz biri, kızgınken iletişim kurduğunuz hallerde kullandığınız vücut dilini tanımlamanızda size çok yardımcı olacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar