• 12 ay önce
  • 0 Yorum
  • 459 Görüntülenme

Vücut direncinizi mandalina ile arttırın

Vücut direncinizi mandalina ile arttırın

Vücut direncinizi mandalina ile arttırın

Türkiye’de en çok Akdeniz Bölgesi’nde yetiştirilen mandalina, içerisinde bulunan C ve B gurubu vitaminleri, kalsiyum,magnezyum, sodyum, demir, potasyum vefosfor mineralleri ile tam bir kış meyvesidir. Mandalina, sadece nezle ve grip gibi soğukalgınlığına yönelik hastalıklarda değil, kalp, cilt, düzensiz uyku,hazım rahatsızlıkları ve eklem ağrılarına karşı da ciddi bir fayda sağlayan bir mucizedir. Mandalina, yüksek tansiyonun ve kolesterolün düzenlenmesine yardımcı olur.

Vücut direncinizi mandalina ile arttırınTurunçgillerden olan mandalinanın çekirdekli ve çekirdeksiz türünü tedarik etmek mümkün olduğu gibi farklı pek çok çeşidi de bulunmaktadır. Bu mandalinalar arasında; tangerina, nova, kinnow, fremond, klausellina, robinson, okitsu, satsuma, ankor, klemantin, fortune, yerli, lee, fairchild marisol, minneola, ortanik, kara ve ovari gibi çeşitler yer alır.

Vücut direncinizi mandalina ile arttırın

C vitamini ve ‘Flavonoid’ açısından bir hazine niteliğinde olan mandalina, yüksek miktarda içerdiği çeşitli antioksidanlar sayesinde de özellikle soğuk havalarda ve kış aylarında vücudun direncini arttırmaya büyük katkı sağlar. Güçlenen bağışıklık sistemi neticesinde, özellikle kış aylarında yakalanılan nezle ve grip gibi hastalıklara karşı vücut korunmuş olur. Hastalığa yakalanılmış olsa dahi, mandalina tüketimi ile bu süreç daha kolay ve hızlı bir şekilde atlatılacaktır.

Vücut direncinizi mandalina ile arttırın

Vücut direncinizi arttırın

Mandalinanın kabuğunun altında, meyvenin yenilen kısmının hemen üzerinde bulunan beyaz ‘Hesperidin’ maddesi kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı iyi bir tesire sahiptir. Kanı temizleme özelliğine sahip olan mandalinanın, damar sertliği probleminin ve olası bir felç durumunun da önleyicisi niteliğinde faydaları bulunmaktadır

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar