• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1164 Görüntülenme

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp'ta engellendiğimi nasıl anlarım

Günümüzün neredeyse en popüler iletişim aracı konumunda olan WhatsApp kullanıcılarının merak ettiği konu “WhatsApp’ta başkası tarafından engellendiğimi nasıl anlarım?” durumudur. Aslında WhatsApp numarasını engellemede 2 tür engelleme tipi vardır. Birincisi kendi telefonundan afaroz ederek engelleme , diğeri ise WhatsApp uygulamasının ayarlarından yapılan engellemedir. Yani whatsaapp’ta birini engellediğinizde telefon arama numarasını engellemiş olmazsınız. Başka bir deyişle engellediğiniz kişiyle normal arama yaparak görüşmek mümkün..
WhatsApp’ta kişi listesinde engelleme yapmayan kullanıcılar, çevrimiçi olup olmadıkları son görülme zamanı ile bilebilirler.. WhatsApp’ta engellenmek elbetteki her kullanıcının canını sıkan bir durumdur. Şayet siz de bunu merak ediyor ve (engellenip, engellenmediğinizi) öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri izleyerek bu durumu anlayabilirsiniz.

WhatsApp'ta engellendiğimi nasıl anlarım

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım

*Engel bulunmayan kullanıcılara bir mesaj gönderildiğinde mesajların yanında iki tık işareti çıkar fakat mesajları okumayan kullanıcılarda engel bulunmasa da bu ikinci işaret çıkmaz.
*Engellemeyen kullanıcılara ait profil fotoğrafları, çevrimiçi durumu ve durum bilgisi profil ekranında görülecektir.
*Karşıdaki kullanıcının profil resmi eski bir resme dönüşmüşse bu ekran görüntüsünde ortaya çıkacaktır. Ayrıca o kullanıcının çevrimiçi durumu ya da son görülme tarihi yoksa bu da engellenme yapıldığının işaretidir.
*Bu kullanıcıya mesaj gönderildiğinde bir müddet beklense de ikinci tık işareti oluşmamışsa bu da engellemenin diğer belirtisi sayılabilir.
* WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım konusundaki en kesin yöntem ise başka bir WhatsApp bulunan telefona kullanıcının numarası eklenerek o kullanıcının, durumu öğrenmek isteyen kişinin telefonundaki ve yeni eklenen telefondaki profil bilgilerine bakılarak engellenip engellenilmediği kesin olarak öğrenilebilir.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar