• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1345 Görüntülenme

Windows 10 başlat menüsü çalışmıyor

Windows 10 yükseltmesi sonrasında pek çok kişi memnuniyetini dile getirirken şikayetlerde eksik kalmıyor. Yepyeni bir windows, yepyeni bir görünüm ile kullanıcıyla buluştu ancak genel bir sorun var ki o da başlat menüsünün çalışmaması…

Bilgisayarı açtığınızda her şeyin normal olduğunu ancak bir süre sonra başlat menüsünün kaybolduğunu söyleyen bir tek siz değilsiniz emin olun. Bu sorun pek çok kullanıcının ortak sorunu. Ortak çözüm yolu ise bilgisayarı yeniden başlatmak. Açıldığı zaman her şey yine eskisi gibi olacak.

Güncellemeleri kontrol etmek ve yüklenmemiş güncelleme varsa düzgün bir şekilde güncelleme gerçekleştirmek önemli olabilir. Bu nedenle güncellemeleri kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Bir diğer çözüm yolu Powershell… Görev yöneticisini çalıştırın ve Dosya menüsünden Yeni görevi çalıştır seçeneğini açın. Açılan penceredeki Aç: satırına powershell yazın ve Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur kutucuğunu işaretleyin.

Açılan Powershell komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın.

Get-appxpackage -all *shellexperience* -packagetype bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + “\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml”)}

Bu komut arka planda çalışıyor ve Başlat Menüsü dahil görev çubuğunda kaybolan tüm simgeler geri geliyor.

Şayet buna rağmen hiçbir sonuç alamadım diyorsanız son çare olarak size bilgisayarınıza temiz bir windows kurulumu yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar