• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1183 Görüntülenme

Windows 10 hakkında merak edilenler

Microsoft’tan Windows 9’u bekleyen kullanıcılar kelimenin tam anlamıyla ters köşe oldular. Uzun zamandır Windows 9 sürümünü beklerken Windows 10 ile karşılaşmak gerçekten büyük sürpriz oldu.

Windows’un en son 8.1 sürümü yayımlayan Microsoft farklı özelliklerle donatılmış olarak karşımıza Windows 10’u çıkarmaya hazırlanıyor. Telefon, tablet ve bilgisayarların tümünü kapsayan Windows 10 genel bir işletim sistemi olarak geliyor.

Windows 10 Technical Preview’u indirmeden önce ne gibi değişikliklerle karşılaşacağınızı önce bizden dinleyin.

Başlat menüsüsündeki uygulamaların pencere  ebatlarını yeniden boyutlandırabiliyor  ve yerlerinde değişiklik yapılabiliyor.

Tech-Preview_Start-menu

Mac’lerde kullanılan özelliklerden birisini Windows 10’da görebileceğiz. Birkaç farklı masaüstü ile kullanımı kolaylaştırmışlar. Masaüstleri arasında rahatlıkla geçiş yapılabiliyor.

win-10

klavye ve farenin bulunduğu bir bilgisayar kullanırsanız, Windows 10 size klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Fakat tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakıp tamamen dokunmatik arayüze geçecek.

Komut işletimde daha önce kullanılamayan CTRL+V artık kullanılabilir durumda.

Windows mağazasından aldığınız bir uygulamayı tüm platformlarda kullanabileceksiniz. Yani telefonunuzda oynadığınız oyunları artık bilgisayarınızda da oynayabileceksiniz.

 

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar