• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1121 Görüntülenme

Windows 10’a Nasıl Geçiş Yapılır

Güvenli ve veri kaybı olmadan Windows 10’a yükseltim yapabilirsiniz. Bunun için Acronis tarafından önerilen 7 ipucunu uygulamanız yeterli. Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltim yapabiliyor.

Acronis’in önerdiği 7 adım şu şekilde:

Yükseltimi önceden planlayın: Birden çok bilgisayarın bulunduğu ortamlarda PC’lerin tamamında aynı anda yükseltim yapmak için acele edilmemelidir. İlk önce, seçilen bir bilgisayar üzerinde yükseltim yapılmalıdır. Bu süreç diğer PC’lerde uygulamayı kolaylaştıracaktır.

PC’nizin yükseltim için uygunluğundan emin olun: Eski PC’lerde çalışan yeni işletim sistemleri belirgin bir şekilde yavaşlamaya neden olurlar.  İleri düzeydeki uygulamalar daha fazla bilgisyaar gücü gerektirecektir. Bu nedenle yükseltim yapmadan önce kullanılan PC’lerin kapasite açısından dikkatlice gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Eski PC’nizi yedekleyin: Yükseltme işlemine başlanmadan önce orijinal PC’deki bütün bilgi ve uygulamaların yedeklenmesi gerekmektedir. Yedeklemeden yükseltimin başlatılması veri kayıplarına sebep olabilir.

Yedekleme için sadece dosya yedeklemeyi değil, disk imaj teknolojisini de kullanın: Windows karmaşık bir işletim sistemidir. Bazı veriler dosya dışında bulundurulur. Bu nedenle eş zamanlı olarak hem tüm sistemi hem de tek tek dosyaları yedeklemeye imkan veren disk imajlama teknolojisinin kullanılması yararlı olacaktır.

Her şeyi yedekleyin: Acer, Asus, Dell, HP ve IBM makinalarında bulunan gizli bölümler bilgisayarın yeniden eski durumuna eski durumuna geri yüklenmesine imkan verir. Bu nedenle bunların da yedeklenmesi önemlidir.

Yükseltimi tamamladıktan sonra eski yedeklerinizi saklayın: Windows 10 a geçtikten sonra da  kullanıcılar verilerinin yedeklerini saklamaya devam etmelidir.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar