• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 2547 Görüntülenme

Yaban Sümbülü (Kedi Nanesi)

Stres alıcı yabani bitki Yaban Sümbülü (Kedi Nanesi). İngiltere\’ye özgü bu bitkinin tüylü bir gövdesi, tüylü gri yeşil yaprakları vardır ve kırmızı benekli beyaz çiçekler açar.

Asit Giderici: Yaban sümbülü sadece kediler için değildir. Mide rahatsızlıkları ve reflü için doğal bir antiasittir.
Uyuşturucu ve Nikotin Bağımlılığı: Yaban sümbülü çayı, uyuşturucu ve nikotin bağımlılığından kaynaklanan içsel sancıları ve stresi azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca uzun süre reçeteli ilaç kullanımından sonra vücut sisteminizi rahatlatmada kullanabilirsiniz.
PMS (Adet Öncesi Sendromu):  Yaban sümbülü çayı, kramplara ve adet öncesi gerginliğe iyi gelmektedir. Adet öncesi sendromda kullanılan eski bir yöntem de yaban sümbülü banyosudur. Adet gecikmelerini hızlandırmaya yardımcıdır.
Tamamen Stres Alıcı: Yaban sümbülü baştan ayağa bir rahatlama için muhteşem bir çaydır. Sinirlerinizi gevşetir ve rahatlatır. İçsel stresi, endişeyi alır; içsel spazmları durdurur, sindirim bozukluklarını azaltır, hazımsızlık, mide yanması ve gazla mücadele eder.
Uykuya Yardımcı: Yaban sümbülü çayı daha dinlendirici bir uyku için ideal bir yoldur.
Özellikleri: Kepek önleyici
Yararlı Kısımları: Çiçekler ve Yapraklar
Özellikleri: A,B,C Vitaminleri, Kalsiyum, Demir, Manganez, Fosfor, Potasyum, Selenyum, Sodyum, Silisyum
Etkileri: Kanama durdurucu,hafif antibiyotik,yatıştırıcı,mideye yardımcı,antispazmodik,rahatlatıcı,gaz giderici,adet hızlandırıcı.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar