• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 743 Görüntülenme

Yağlı ciltlere doğal cilt bakımı

Yağlı ciltlerin yaşlanmada kırışıklıkları geciktirme gibi bir avantajı olsa da sivilce ve siyah nokta oluşumuna daha elverişli özellikleri bulunuyor. Yağlı cilt sahibi iseniz diğer bir şikayetiniz yüzünüzün gereğinden fazla parlaması sorunuyla karşı kaşıyaysınız. Aşağıdaki doğal bakımları adım adım  günlük olarak uygularsanız yağlı cildinizi kontrol altına alma imkanı bulursunuz.

Temizlik: Günde en az iki kez yıkanmalı ve temizlenmelidir.bunun için en uygun vakit uyku esnasında cilt üzerinde oluşan yağı temizlemek için uyandığınızda ve gün içerisinde dış etmenlerin cildinizde oluşturduğu kirlenmeyi temizlemek için yani yatmadan öncedir. Bu temizlik işlemi esnasında cildinizi matlaştıracak cilt ürünleri ile temizleyebilirsiniz.

Ölü hücrelerden kurtulmak: Bunun için size basit bir tarif verelim…
Yulaf ezmesini havanda biraz dövüp bir miktar yüz kremi ile karıştırarak dairesel hareketlerle hafifçe yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2 defa yaparak ölü deri hücrelerinden kurtulabilirsiniz. Yulaf ezmesi yerine Türk kahvesi peelingide uygulanabilir.

Nemlendirici: günlük cilt bakımının en önemli noktalarından biri de cildinizi düzenli olarak nemlendirmektir. Yağ içermeyen nemlendiriciler kullanabilirsiniz..

Yüz Maskeleri: evinizde kolayca uygulayabileceğiniz doğal ve bitkisel maskeler sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Yağlı ciltler için en çok kullanılan maske bir çorba kaşığı yoğurt,bal ve limon karıştırarak yapabileceğiniz maskedir. bu maskeyi yüzünüze sürüp 15 dk sonra bol su ile yıkayın. bu maskeyi haftada 1 gün yapabilirsiniz…

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar