• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1339 Görüntülenme

Yaşam nefesi çördük otu

Bir güney Afrika yerlisi kare sapları; ince doğrusal yaprakları ve helezon şeklindeki mavi çiçekleriyle daima yeşil bir çalılıktır.
Adı \’\’kutsal ot\’ anlamına gelen Yunanca azobkelimesinden gelir. Filistin tepelerinde yetişen otlardan biridir ve geleneksel olarak kutsal yerleri temizlemek için kullanılır.
Solunun sisteminin sağlığını korumak ve vücudunuzdaki mukus zarlarını güçlendirmek için çördük otu çayı, harika bir ilaç olarak tavsiye edilmektedir. çördük otu çayı zarlarda meydana gelen iltihaplanmayı azaltır.Ayrıca göğüs açıcı ve inatçı balgamları söktürücüdür.
Zarlardaki mukus tıkanıklığı ve iltihaplanması bakterilerin büyümesine yol açar ve bu da bağışıklığınızı tehlikeye sokabilir.Mukusa bağlı rahatsızlıklara karşı sizi daha açık hale getirebilir. Bunlardan bazıları şunlardır: Astım Krizleri, Alerjik Tepkiler, Bronşit, Kalıcı Bronşit Tıkanıklığı,Tıkanık Göğüs Üşütmesi, Nefes alma güçlüğü,hırıltı ve romatizma..

Çördük otu çayını bir kriz ya da tepki nöbetinde değilken temizleyici bir ilaç olarak deneyin. Bu şekilde, çördük otunun balgam söktürücü faaliyetinin faydalarını bir sağlık tedavisi olarak ölçebilirsiniz. Ünlü bitki uzmanı E.M.Grieves, çördük otu çayının ”takdire şayan bir şekilde balgam söktürmeyi teşvik ettiğini” yazmıştı. Bilinen hiçbir toksisitesi yoktur ve eğer ihtiyacınız varsa sık kullanımında hiçbir tehlike yoktur. Tedaviye devam ederken bir gün krizlerinin ya da alerjik tepkilerinizin o kadar sık olmadığını göreceksiniz. Böylelikle ferahlama hissedeceksiniz, Mukus tıkanıklığı geçtiğinde ”Yaşam Nefesi” nin daha derinlere gitmesiğini sağlar.

Bronşit ya da Kalıcı Bronşit Tıkanıklığı

Çördük otu çayı bronşiyal mukusun atılmasına ve bronşiyal pasajların temizlenmesine yardımcı olur.

Tıkanık Göğüs Üşütmeleri

Soğuk algınlığından dolayı çok ”tıkanık” hissediyorsanız bu tedaviyi deneyin. Mukusu kurutmak ve nefes almaya yardımcı olmak için sinir otu çayı alın; yirmi dakika ya da daha az bir sürede tıkanmış bir göğsü temizleyebilir. Daha sonra, gömülmüş mukusu çıkartmak, bakterilerin mukus zarlarınızın altında kalmadığından emin olmak için çördük otu çayıyla bir temizleme tedavisi deneyin.
Çördük otu kronik göğüs tıkanıklığı için akköpek otuyla karıştırılabilir.

Nefes Alma Güçlükleri, Hırıltılar

Mukus dolgularını sökmesi ve daha derinden nefes almanıza yardımcı olması için çördük otu çayı tedavisi deneyin. Daha fazla solunum gücü kazanmak için tedaviye devam edin.

Çağlar Boyunca Kullanımı: Çördük otu rahim liflerindeki rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılmıştır. Aynı zamanda vücuttaki iltihaplı mukus durumları için önerilmektedir. Hipokrat bunu akciğer zarı iltihabı için tavsiye etmiştir. Halk arasında uçuk olarak bilinen herpetik lezyonlarla savaşmak için antiviraldir (virüslerin zararlı etkilerini önleyen)

Yararlı Kısımları: Yaprakları Çicekleri ve Sapları faydalıdır.
Özellikleri: Uçucu yağ, Flavanoitler, Taninler
Etkileri: Balgam söktürücü, göğüs hastalıkları ilacı, uyarıcı, gaz giderici, antiviral, terletici, kurt döktürücü.
corduk

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar