• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 890 Görüntülenme

Yatıştırıcı meyan kökü

Bu ağaçsı çok yıllık bitki, güneydoğu Avrupa ve güneybatı Asya\’nın yabani yerlerinde 1,8 metre yükseklikte olabilir, fakat şu anda birçok sıcak iklimde yetiştirilmektedir. Parlak yeşil gövdesi, koyu yeşil oval yaprakları ve leylak ya da krem renkli ve bezelye biçimli çiçekleri vardır. Büyük bir kazık köke sahiptir.
Böbrek üstü Bezi Canlandırıcısı: Meyan kökü, stresle başa çıkmak için hormonları üreten böbrek bezleri için bir tonik niteliğindedir. Zayıf böbrek üstü bezleri sürekli yorgunluk, depresyon en önemlisi nöbetleri ve asabiyetler, kas zayıflıklarında, hazımsızlık, yetersiz besinlerin özümsemeleri ve konsantrasyon eksikliğiyle ilişkilidir. Böbrek üstü bezlerinize ihtiyacı olan desteği sağlamanın bir yolu bir fincan kadar meyan kökü çayıdır.
Alerjiler, Astım, Saman Nezlesi: Meyan kökü, kortizon benzeri bir antialerjik değeri olan gliserizini yan etkileri olmaksızın içerir. Bir fincan meyan kökü çayı alerjik semptomları iyileştirebilir ve iltihaplanmayı düşürerek solunum yollarını rahatlatır. Hafif bir balgam sökücüdür. Antik Yunanlılar meyan kökünü astımı tedavi etmek için kullanmışlardı.
Hazımsızlık: Meyan kökü hazımsızlık için alınabilecek tatlı, yatıştırıcı bir çaydır.
Mide Ülseri:Meyan kökü midedeki asit salgısını düşürmeye yardımcı olur ve mide çeperi için koruyucu bir mukus sağlar.Ülserler için iyi bilinen bir ilaçtır.
Çağlar Boyunca Kullanımı:Meyan kökü binlerce yıldır dalak sağlığı, öksürükleri durdurmak, akciğerleri yatıştırmak, vücuttan ısıyı almak için ve bir detoks olarak kullanılmaktadır.
Uyarı: Yüksek dozda meyan kökü kullanımı mide ekşimesine, ödeme, baş ağrısına ve kardiyak sorunlara sebep olabilir. Eğer hipertansiyon, kalp sorunları, tiroit problemi veya böbrek hastalıklarınız varsa meyan kökünden uzak durmaya çalışın.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar