• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 852 Görüntülenme

Yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılır

Yaz aylarının bu sıcak günlerinde saç bakımınızı nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa webokur’un önerilerine dikkat etmenizde yarar var. Bu öneriler sayesinde çok daha güzel saçlara sahip olacaksınız.

Saçların elbette her zaman bakıma ihtiyacı var ancak bu bakım ihtiyacı yaz aylarında daha da artıyor. Deniz, kum ve güneş saçları yıpratırken ayrıca her gün duşa girmek özel bir bakım ihtiyacı gerektiriyor.

Eğer saçlarınız ince telliyse bitkisel çözümlere başvurmalısınız. İnce telli saçların bakımı diğerlerine göre daha zordur bu nedenle uzman kontrolünde işlem uygulanmalıdır.

Eğer kuru saçlara sahipseniz ipek özü kullanmalısınız. İpek özü saçın tekrar yapılanmasını ve yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda daha az nem kaybolmasına ve saçların parlamasına yardımcı olur.

Eğer yağlı saçlara sahipseniz bitki özlü şampuanlar kullanmalısınız. Mümkün olduğunca kozmetik şampuanlardan uzak durmalısınız.

Eğer boyalı saçlara sahipseniz renk kaybı ve solmalara karşı özel üretilmiş şampuanları tercih etmelisiniz.Her saça yönelik olan ve içinde UV filtresi bulunan şampuanlar saçlarınızı güneşin olumsuz etkisinden koruyacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar