• 5 ay önce
  • 0 Yorum
  • 321 Görüntülenme

Yaz diyetinde nelere dikkat etmeli?

Yaz diyetinde nelere dikkat etmeli?

Yaz diyetinde nelere dikkat etmeli?

Yaz nihayet geldi… Kilo verme çabaları için artık çok az zaman kaldı. Peki yaz diyetinde nelere dikkat etmeliyiz? Kuralları uzman diyetisyenler anlatıyor. Yazın diyet yapmanın kolay ve zor yanları neler? Bu durumu nasıl avantaja çevirebiliriz?

Yaz diyetinde nelere dikkat etmeli?Yaz mevsiminde genel olarak tatil modunun verdiği rahatlık ile daha çok yenilip içiliyor. Fakat yaz sıcaklarında, vücudun kendini o sıcağa adapte etmeye çalışması ile iştah da kış aylarındaki gibi olmuyor ve azalıyor. Bunu avantaja çevirmekse bizim elimizde. Sıcak havalarda insanlar serinleyebilmek için hep daha fazla sıvı tüketmeye yönelirler. Bu kulağa iyi bir şey gibi gelse de, içilen sıvılar limonata, milkshake veya alkol olunca durum değişiyor ve yersiz kalori alarak yağlanmaya başlıyoruz. Su ve maden suyu bu konuda ilk tercihiniz olmalı. Ya da az kalorili ama besleyici içeriklere sahip olan yağsız süt, az yağlı ayran, şalgam veya bir adet meyvenin sıkılması ile karıştırılan maden suları iyi birer alternatif. Bu şekilde kalori tüketimini azaltarak kilo vermeyi kolaylaştırabiliriz.

Yaz diyetinde nelere dikkat etmeli?

Yaz diyetinde yapılan en büyük hatalar neler? Bu konuda nelere dikkat etmeliyiz? Aslında yazın daha fazla terlediğimiz için metabolizmamız bir miktar daha hızlı çalışır. Ama amaç kilo vermekse, serinlemeye çalışılırken mutlaka doğru tercihler yapılmalı ve alınan kalorilere dikkat edilmeli. Mesela daha az kalorili ama besleyici içeriklere sahip olan yağsız süt, az yağlı ayran, şalgam ya da bir adet meyvenin sıkılmasıyla karıştırılan maden suları iyi birer alternatiftir. Bu şekilde kalori tüketimini azaltarak kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ancak şunu da unutmamalı; diyet yapmak, kısa süre sonra vazgeçmek ve eski hayata dönerek kilo almak anlamına geliyor.

Yaz diyetinde nelere dikkat etmeli?

Yaz diyetinde nelere dikkat etmeli?

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar