• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 540 Görüntülenme

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler

Her gün düzenli olarak elli faktörlü ağırlıklı olarak mineral filtreli bir güneşten koruyucu kremi, hava bulutlu olsa bile kullanın. Güneş ışınları dikkate alınması gereken derecede güçlüdür. Güneş kremi seçerken, cilt tipinizi dikkate alın. Gün içinde ideal olarak 90 dakikada bir güneş kreminizi yeniden uygulamalısınız.

Yapay broznlaşmadan uzak durun. Bu tarz salonların iddia ettiğinin aksine bu ışınlar güneş ışığından daha güvenli değildir. Ancak gerçekten de hızlıca bronz görünümlü bir tene sahip olmak istiyorsanız bronzlaştırıcı kremleri deneyebilirsiniz.

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler

Her hafta en az bir defa ideal olarak iki kez derinizi keseleyin. Böylelikle pul pul olmuş ölü derilerden arınarak mat görünümlü cildinizden uzaklaştırmış olacaksınız. Böylece cildiniz sağlıklı ve ışıldayan bir yaz görünümüne bürünür. Cildin genç kalmasında da büyük önem taşıyan deri yenileme işlemini yaz boyunca düzenli olarak uygulamalısınız.

 

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler

Cildinizi nemlendirin. Yaz aylarında, genellikle cildimizi nemlendirme düzenimiz aksar; çünkü cildinizin kurulduğunu pek hissetmeyiz. Fakat yeme – içmeyi bırakmadığımız gibi cildimizi nemlendirmeyi de bırakmamalıyız. Nemli bir ciltle yazın oluşabilecek güneş yanıklarının negatif etkilerini de azaltmış oluruz. Denizden çıktıktan sonra alınacak ılık bir duş sonrası kullanılabilecek after sun ürünleri de oldukça etkili bir bakım sağlayabilir.
Bol bol su içmeyi unutmayın hatta ihmal etmeyin. Suyun, vücudumuza sağladığı saymakla bitmez yararların tamamı cildimiz için de geçerlidir. Yeterli su içimi, toksinlerin atılmasını sağlar. Biriken toksinlerin direkt olarak cildinize etki eder. Genç ve canlı bir içirdim temel sırrı doğru su seviyesine sahip olmaktır. Günde sekiz bardak su içmeyi mutlaka alışkanlık haline getirmelisiniz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar