• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 945 Görüntülenme

Yedek Subay Sınavı Kaldırıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada yedek subay celbi için yapılan sınavların kaldırıldığı açıklandı.Adaylara bir pusula gönderilerek sınavların yapılamayacağı belirtildi.İlgili açıklama aşağıdaki gibidir:

“Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren test ve mülakat faaliyetleri kaldırılarak celp dönemleri karışık sınıf ve tıp doktoru ayrı olmaksızın dört celp olarak düzenlenmiştir.” Bu durumda Askerlik süresi ve yedek subaylık yerleşimi neye göre yapılacak?
Açıklamaya göre seçim ve sınıflandırma yapılırken yükümlünün istekleri de dikate alınacak. Ayrıca meslek bilgisi, tahsil, akademisenlik ile sağlık durumu, yaş ve fiziksel özelikler de göz önünde bulundurulacak. Lisans bitirme ve yabancı dil notu tahvil edilerek seçim ve sınıflandırma bu kirterler üzerinden yapılacak.Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren sevk öncesi hazırlık dönemi getirildiği bilgisinin verildiği açıklamada, ayrıca yükümlülerin 1-30 Haziran arasında sevk öncesi hazırlık işlemleri yapması gerektiği aktarıldı. Hazırlık işlemleri yapamayan yükümlüler bakaya işlemine tabi tutulacak.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar