• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1078 Görüntülenme

Yirmilik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

20lik dişlerin varlığı da bir dert yokluğu da…. Çıkarken yaşanan ağrı problemi dışında sonrasında neden olduğu çene yapısındaki bozukluklar da cabası…

Birden bire yaşadığınız diş ağrısının sebebi eğer 20lik dişleriniz ise ilk yöntem olarak asla diş üzerine aspirin ya da ağrı kesici ilaç uygulamayın. Bu işlem tahrişe neden olur ve ağrınızı azaltmaz.

Eğer ağrının nedeni 20lik dişinizde oluşan çürükler ise evde kendi kendinize uygulayacağınız ilk yöntem bir pamuğa dökeceğiniz bir iki damla karanfil yağı olmalıdır. Yağlı pamuğu çürük dişinizin üzerine koyup ağrının geçmesini bekleyin.

Diş arasına kaçan yemek artıkları da ağrıya neden olmaktadır. Bunun için dişlerinizi fırçalayın ve diş ipi yardımıyla araya kaçan gıda artıklarından biran önce kurtulun.

Eğer 20lik dişleriniz yüzünüzde şişkinlik oluşturduysa o zaman yapmanız gereken soğuk kompres uygulamaktır. Bu uygulama ağrınızı da azaltacaktır.

20lik dişler eğer gömülü kalmış ve çıkmak için zorlama yapıyor ise bu size şiddetli ağrılar yaşatır. Bunun yanı sıra sağlıklı dişlerin çürümesine de neden olurlar. Buna engel olmak için yapılması gereken bu gömülü 20lik dişlerin hemen çektirilmesidir.

20lik dişler diğer dişlere baskı yaparlar çünkü çene yapısında kendilerine yeterli yer bulamazlar. Böylece diğer dişler güçsüz düşer , ağrı yapar hatta çürümeye kadar ilerler.

20lik dişlerin çekilip çekilmemesi konusunda size en iyi yardımcı diş doktorunuz olacaktır. Yapılan muayene sonrasında dişlerin çekilip çekilmeyeceğine karar verebilirler.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar