• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 794 Görüntülenme

Yurtdışında eğitim için fırsat

Bugünlerde yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencileri \’\’IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri\’\’ adlı bir fırsat bekliyor. Bu önemli Fırsatı değerlendirmek isteyen öğrenciler, 27,28 ve 30 Temmuzgünleri arasında düzenlenecek “IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri\’\’ programına üç gün boyunca katılabilirler. Bu etkinlik için Türkiye\’ye gelecek olan yabancı üniversitelerin yetkilileri, bu sürede İstanbul, Ankara ve İzmir\’de olmak üzere Türk öğrencileri ile bir araya gelerek çalışmış oldukları eğitim kurumlarının imkanlarından bahsedecekler.Ayrıca etkinlikte, mühendislikten tıbba, sosyal bilimlerden temel bilimlere kadar lisans eğitimi konularında okul temsilcilerinden bilgi almak, üniversite ve kolejlere hemen başvuru yapabilmek mümkün.

Üniversite yerleştirme sürecinin son basamağı olan LYS\’de sonuçların açıklanmasından sonra, adaylar heyecanlı bir tercih dönemine girdiler. Tercihlerin merkezi sistem çerçevesinde ay sonunda açıklanması beklenirken, gençleri yurtdışında da önemli eğitim fırsatlarının beklediği belirtildi. Ülkemizde, bazı adayların istedikleri bölümlere girme şansı elde edebildiği, sınav sistemi, katsayı puanları gibi nedenlerle bazılarının da bu fırsatı yakalayamadıkları bir gerçek var. Bu nedenle, düzenlenecek olan bu tanıtım etkinliği, özellikle de istedikleri sonucu alamayan öğrencilerin yurtdışındaki eğitim fırsatlarını tanımaları açısından eşsiz bir fırsat sunuyor.  Öğrencilerin, gelecekleriyle ilgili kararı vermeden önce, yurtdışı eğitim seçeneklerini değerlendirmek üzere mutlaka “IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri”ne gelmeleri öneriliyor.

Amerika, Kanada, Fransa,İngiltere, Hollanda, Avustralya, İsviçre, İspanya, Malta, Rusya, Ukrayna, Litvanya, Estonya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerden birçok saygın üniversite ve kolejin temsilcileri “IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri”ne katılacak. Öğrencilere ve velilerine açık ve ücretsiz olacak etkinliklere, 13:00 – 18:00 saatleri arasında katılmak mümkün.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar